metabolic balance® Nedir?

metabolic balance® NEDİR?

Dr. Wolf Funfack ve Besin uzmanları tarafından uzun yıllar yapılan çalışmalar sonucunda geliştirilmiş kilo ve metabolizma düzenleyici bir programdır. Bu beslenme programı, kişinin güncel sağlık bilgileri, laboratuar tahlilleri ve fiziksel özellikleri göz önüne alınarak kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Programın kararlılıkla uygulanması durumunda dört aşamada kilonun kontrol altında tutulması sağlanmaktadır.

metabolic balance® Nasıl Etki Ediyor?

Kişiye özel hazırlanmış beslenme programıyla, “vücut kimyası” göz önünde bulundurularak kişiye en uygun “besin maddeleri” seçilmekte ve böylece metabolik dengenin oluşması hedeflenmektedir. Oluşturulan program sayesinde kişinin kendisi için sağlıklı ve dengeli olan besinleri, vitamin ve mineralleri içeren gıdaları tüketmesinin yanı sıra metabolizmasının dengede kalabilmesi için ihtiyaç duyduğu besinleri de alması sağlanmaktadır. Bu beslenme programı tamamıyla kişinin sağlık bilgileri ve fiziksel özelliklerine göre hazırlandığı için, sadece o kişinin metabolizması için uygundur.

Beslenme programı, metabolizmanın sağlıklı bir biçimde çalışmasını sağlayarak kilonun dengelenmesine yardımcı olmakta ve kişinin ideal kilosuna kavuşmasını sağlamaktadır. metabolic balance®-programıyla kişinin istediği kiloya sorunsuz bir şekilde kavuşabilmesi için, bu konuda eğitim görmüş ve alanında uzman olan sertifikalı metabolic balance® temsilcileri (doktorları), danışanlarına her daim eşlik etmektedir.

Programda yer alan besinler sadece içerdikleri kalori, yağ, protein ya da karbonhidrat miktarına göre seçilmemekte, aynı zamanda kişin sağlık durumu ve hormon düzeyi de göz önünde bulundurulmaktadır. Bu sayede metabolizmanın dengeli ve sağlıklı bir şekilde çalışması sağlanmaktadır.

Doğal ve dengeli beslenme sayesinde vücut olması gereken doğal kilosuna kavuşmaktadır. Programın kararlı bir şekilde uygulanması durumunda vücuttaki yağlar azalmakta, bu sırada kas ve bağ dokusu metabolic balance® sayesinde dengelenirken, cilt de daha gergin ve pürüzsüz hale gelmektedir.

Özellikle beslenme programı ile birlikte uygun egzersizler de yapıldığı takdirde kalıcı bir sağlığa kavuşulabilir. Bu beslenme programı sayesinde, günlük verimlilikte ve konsantrasyonda gözle görülür bir düzelme ve enerji düzeyinde fark edilebilir bir artış görülmektedir. Kişi daha kaliteli uyku uyumakta ve kendini fiziksel anlamda daha güçlü hissetmektedir. Buna bağlı olarak, daha sağlıklı, daha aktif ve daha zinde olup, bu özellikleri çevresine de yansıtmaktadır.

Kaynak:

Lifematrix GmbH ve mebabolic balance® eğitim seminerleri