metabolic balance®-Beslenme Programının Hazırlanışı

metabolic balance® BESLENME PROGRAMININ HAZIRLANIŞI

Uzun yıllar boyunca doğru ve dengeli beslenme, sağlıklı bir yaşam tarzı oluşturma konularında çalışan Dr. Wolf Funfack, bilinen beslenme ve diyet yöntemleri ile bunun mümkün olmayacağını anladığında, her bireyin kendi metabolizmasına uygun, aynı zamanda da hayat boyu uygulanabilir bir beslenme programı geliştirmek amacıyla çalışmalarına başlamıştır.

Dr. Wof Funfack ve Gıda Mühendisi Silvia Bürkle tarafından geliştirilen metabolic balance®-programı, yıllar süren yoğun araştırmaların ve literatür çalışmalarının sonucunda ortaya çıkmıştır. Adından da anlaşılacağı gibi, kişinin sağlığı hakkındaki bilgiler ve laboratuar sonuçlarına dayanarak hazırlanan bu program, bir yandan metabolizmayı dengeye kavuştururken, diğer yandan fazla kilolardan kurtulmayı, sağlıklı kiloya ulaşmayı ve ardından kilo kontrolünü de sağlamaktadır.

Yaklaşık 30 ülkede var olan metabolic balance, sayıları yüz binleri bulan danışanlarıyla, kişilerin sadece kilo kontrolünü sağlamakla kalmayıp, yaşam kalitesini de artıran bir sistemdir. Metabolic balance sayesinde her geçen gün sağlıklı ve dengeli beslenen kişi sayısı artmaktadır.

Kaynak:

Lifematrix GmbH ve mebabolic balance® eğitim seminerleri